Bizi Takip Edin
instagram
google
youtube
twitter
facebook
HAKKIMIZDA
hakkımızda

DEMİRCİLER GIDA SANAYİ A.Ş.

ENTEGRE FINDIK İŞLEME TESİSLERİ İTHALAT-İHRACAT

 DEMİRCİLER GIDA SAN. A.Ş., 1860 yılında temelleri atılmış, DEMİRCİ ailesi tarafından Karadeniz’de fındık ticaretinin yaygınlaşmasıyla 1956 yılında fındık sektörüne adım atmıştır. Görele’de küçük bir işletme olarak başlayan bu adım, gelişen şartlar ve beklentiler doğrultusunda devamlı gelişmeyi sürdürebilmek, uluslar arası düzeyde mal ve hizmet üretimi anlayışıyla 1986 yılında kurumsal kimliğine kavuşmuştur.

 1996 yılında kapasite artırmak amacıyla entegre fındık işleme, 2009 yılında da kabuklu fındık kırma tesisleri  kurulmuştur . Toplam 10.000 m2 kapalı alanıyla bu tesisler bölgenin en modern entegre fındık işleme tesisleri arasında yerini almıştır.

 Demirciler Gıda San. A.Ş. kendi tesislerinde günlük 300 Ton Kabuklu fındık kırma, 30 Ton Natürel iç fındık kavurma, 35 Ton Natürel iç fındık beyazlatma, 15 Ton Kıyılmış (Beyaz veya Kavrulmuş), 20 Ton Fındık unu (Beyaz veya Kavrulmuş), 5 Ton Dilinmiş iç fındık çeşitlerinin TS 3074, TS 3075, TS 1917, TS 10937 standartlarında üretimini yapma kapasitesine sahiptir. Bu ürünler direkt veya İstanbul ve Ankara’daki şubeler aracılığı ile yurt içi ve yurt dışı piyasalara pazarlanmaktadır. 1996 yılında entegre fındık işleme tesisi ile kurulan laboratuar geçen süre içerisinde sürekli kendini geliştirmiş olup, fındık ve türevleriyle ilgili tüm fiziksel ve kimyasal tesisleri Dünya standartlarında yapabilmektir. Üretiminde kalite ve ürün sağlığına önem gösteren Demirciler Gıda San. A.Ş., ISO 22000 Gıda güvenliği sistemi ve BRC belgelerine sahip olup, bu standartları tüm proseslerde uygulamaktadır.

 Üretime başladığı ilk günden itibaren müşteri memnuniyetini ilke edinen ve güvenine layık olan Demirciler Gıda San. A.Ş., Sahip olduğu tesislerde, nefis aroması ve yüksek randımanı nedeniyle dünyada haklı bir üne sahip Giresun Kalite fındık işlemektedir. Kabuklu fındık alımlarını özellikle bu fındıkların üretildiği bölgelerden yapmaya özen göstermiş, yurt içi ve yurt dışında tüketicinin beğenisine “DEMİRCİ” marka olarak sunmuştur.